پایگاه خبری صریح خبر
۱۴:۱۵:۱۸ - شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار تالش : هیچ انتخاباتی به جهت سلامت ،به حد انتخابات اخیر نبوده/چون در ۲۲ بهمن نگذاشتیم نماینده بالای جایگاه بیاید ، ایشان شمشیر از رو کشید /ایشان حامی دولت نیست
روسای ادارات باید از فرماندار حساب ببرند ، اگر فرمانداری ضعیف باشد و جایگاهش را نداشته باشد و قرار بشود هر چه پیش بیاید بپرد بغل نماینده !!!! و بی اثر شود ، هم ایشان ضرر می کند و هم ما ، فلذا این اجازه را نداریم .

 به گزارش صریح خبر  علی فتح الهی فرماندار تالش اخیرا در گفتگویی در خصوص انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشته :

فرماندار-تالش-۲۵۰x172

در شهرستان تالش همواره انتخابات برای مردم از حیثیت برخوردار است ، یعنی برای خودشان آبرو می دانند .
از قبل از انقلاب هم همینطور بوده و تقریبا ” می شود گفت که دوره ای نبوده که متاسفانه در شهرستان تالش ، به عناوین مختلف مشکلی پیش نیاید، و همیشه حساسیتهایی ایجاد شده است .
در این دوره از همان شروع کار تلاش کردیم در رفتار و در عمل و در گفتار خودمان این را به مردم تلقین کنیم و بباورانیم که مجریان انتخابات بر اساس ابلاغهایی که شده ، هم در شرع و هم در قانون و تاکیداتی که مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور بر این مساله داشتند ؛ دنبال این نوع عملکرد هستیم .
این قضیه باعث شد که مشارکت مردم را در حدود ۸۶ درصد شود و در عین حال ، کوچکترین پرونده امنیتی هم نداشته باشیم واعتماد مردم را به دست بیاوریم.
به صراحت می گویم که هیچ انتخاباتی به جهت سلامت فکر و سلامت کاری ، اجرایی و پی گیری در حد انتخابات اخیر نبوده و همه اینها در همان شروع کار که دقیقا ” برنامه زمان بندی آمد و کار به مرحله اجرایی رسید ، از همان زمان سعی کردیم این نگرش را در مردم ایجاد کنیم ، به ویژه که من نوعی به عنوان فرمانداری که در تاریخ این شهرستان در مراحل مختلفش چه در جوانی و نوجوانی در محیط خودمان اثر گذار بودیم ، و از نظر اقوام هم طوری ست که همه در انتخابات نقش ایفا می کنند .
در واقع سناریوی بسیار سختی را اجرا کردیم که مشخص نشود که فرماندار به چه کسی تمایل دارد.
ما نماینده دولت بودیم ولی این مساله تاثیری در روند اجرایی نداشت ، و اجازه ای از این بابت چه شرعا” و چه قانونا ” نداشتیم . در انتخابات هیات اجرایی ، دقیقا ” این مساله رعایت شد .
سعی شد ما را باور کنند ، قبول کنند ، گفتمان را باور کنند و ترکیبی از نفراتی باشد که بتواند در این زمینه با دولت همراهی داشته باشد.
در مباحث اجرایی خودمان در برگزاری میتینگ های انتخاباتی بالاترین حضور مردم در میتینگ ها را داشتیم ، ما در روز چهارشنبه ۵ اسفند ، هزاران نفر برای هر کاندیدایی آمدند ، یعنی در یک روز ۷۰ تا ۸۰ نفر در یک فضای مناسب حضور داشتند ، بدون اینکه داربست بزنیم ، که بزرگترین توهین است .
بدون اینکه محصور و محدود کنیم ، این فضا را ایجاد کردیم ، و رئیس شورای تامین در دل همین مردم قدم می زد بدون اینکه محافظی داشته باشد .
اینکه در طی تبلیغات بلا استثناء با اکیپ ۱۰ تا ۱۲ نفره از هیات بازرسی و هیات اجرایی ، شورای تامین ، به تمام ستادها سرکشی کردیم و تقریبا ” در همه شان در ستادها صحبت کردیم .
و همه هم به اتفاق ، اینکه بیائیم ایران اسلامی را سربلند کنیم ، پرچممان را بالاتر ببریم ، بیاییم افتخار کنیم که همه ما نقش داشتیم .
تلاش شد که با رفتار و گفتار آرامش برقرار شود. و نکته دیگر اینکه کسی که برای کسی فعالیت کرد ، حالا هر فردی ، می توانست بسیار مهم باشد مثل سردار سپاه یا مسوول و…اجازه ندادیم که در تبلیغات ورود کنند .

اینها روندی بود که در بحث انتخابات انجام گرفت و تعارف هم نکردیم ، مثلا ” دهه فجر سیل جمعیت آمده بود و هر کدام از این لیدرها با ۴ تا ۵ هزار طرفدار از گوشه ای ، و ما برای اینکه اصل بی طرفی را داشته باشیم به نماینده فعلی که می خواستند از پله های جایگاه بالا بیایند ، با کمال احترام گفتیم که پایین تشریف داشته باشند ، چون بنا داشتیم که اصل بی طرفی رعایت شود.
از همان لحظه بود که ایشان شمشیر را بر علیه ما از رو کشید ، لیکن گفتیم بحث بی طرفی باید برای همه باشد.
ما کار خودمان را انجام می دهیم ، احترام نماینده شهر را نگه می داریم که پشت ایشان ۴۸ هزار رای وجود دارد ، که همین مردمی هستند که ما وجودمان را از آنها داریم ، ولی نعمتان ما هستند ، البته من رفتارها را شخصی می بینم ولی نگرش، نگرش عامی ست ، ما باید به حرمت مردم به ایشان احترام بگذاریم ، و قرارهم نیست که به خاطر این احترام از چارچوب خودمان خارج شویم .
در بحث جابجایی مدیران کار به دخالت وزیر کشید و معاون وزیر به بنده زنگ زدند که این کار را انجام ندهید و باقی قضایا…
می خواهم بگویم که ما جایگاه دولت و جایگاه حاکمیت در ادارات نشان دادیم.
روسای ادارات باید از فرماندار حساب ببرند ، اگر فرمانداری ضعیف باشد و جایگاهش را نداشته باشد و قرار بشود هر چه پیش بیاید بپرد بغل نماینده !!!! و بی اثر شود ، هم ایشان ضرر می کند و هم ما ، فلذا این اجازه را نداریم .
نهایتا” ما کار خودمان را انجام می دهیم و همه می دانند که ایشان حامی دولت نیست و نگرش خودش را دارد . بنابراین تعاملات باید به گونه ای رقم بخورد که خدای نا کرده مردم آسیبی نبینند .

(تدبیر شرق )

 

 

 1. مریم   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  زمانی که آقای یوسفی را در روز انتخابات به دفتر خودتون بردید و ازش پذیرایی کردید اصل بی طرفی را رعایت نکردید ولی روز ۲۲ بهمن نماینده فعلی شهرستان را در شمار کاندیداها حساب آوردید اصل بی طرفی را رعایت کردید؟عجب !!!!!! در نالی که ایشان نماینده فعلی شهرستان و نماینده ملت بودند و طبق قانون تا ۷ خرداد ۹۵ چه در صورت انتخاب و چه در صورت عدم انتخاب این جایگاه متعلق به ایشون بود.جناب فرماندار باید عرض کرد که شما در راستای تقابل با نماینده ملت از هیچ کوششی فروگذار نکردید.

 2. تالشی   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  شما و تیم فرمانداری که دیگه با تمام متعلقات و اعضای خانواده برای یوسفی غش کردید که.بعد اونوقت عدالت رو رعایت کردید.خدمت شما باید عرض شود که موسم سفر فرا رسیده است

  • فرزاد   تیر ۵, ۱۳۹۵  

   اونایی که سمت شکری غش کردن به چشمت نیومد..در ضمن آقای دکتر یوسفی عزیز بیش ترین گلایه ها رو از فرماندار تالش داشتن که از مخالف دولت.(شکری) حمایا کردن..این فیلما رو واسه ما بازی نکن جناب فرماندار..

 3. ناصر   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  حالا گودبای پارتی جعفر
  حالا گودبای پارتی جعفر
  حالا گودبای پارتی جعفر
  حالا goodbye پارتی جعفر

 4. م.ه.س   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  تمام صحبت های آقای فرماندار قانونی و حقوقی می باشد و خدار را شکر با حضور ایشون بی انظباطی های سیاسی در تالش از بین رفته و هر کس کار خودش را می کند که البته نماینده تالش هم در دوره اول کمترین دخالت ها را داشته در عزل و نصب ها و خدا را شکر سنت غلط گذشته از بین رفته و اما اینکه نماینده فعلی فکر کند که با پشتوانه رای مردم می تواند فرماندار فعلی را جابجا کند و گزینه مدنظر خود را بگذارد سخت در اشتباه است چون دولت هم که فرماندار نماینده اوست در شهرستان از دل مردم برخواسته و بنابر قانون امور اجرایی را در دست دارد و در انتخاب فرماندار خود مختار است بس جناب آقای نماینده مهم ترین مساله برای شما شناخت جایگاه و اولویت های کاری خودتان هست و امیدواریم بیشتر به قول های که دادید در جهت عملیاتی کردنشون تمرکز کنید و همچنان آرامش سیاسی در تالش را کمافی سابق حاکم کنید. البته تحرکات معاونت سیاسی فرماندار تالش نقطه مقابل این آرامش سیاسی است که امیدواریم تدبیر دولت امید شاما حال این مسئله هم شود. در رابطه با آقای یوسفی هم باید گفت که موضع ایشون در جلسه با آقای نوبخت در استان بعد انتخابات بر علیه فرماندار تالش گویای خیلی از مسایل می باشد. رفتار فرماندار ارزشی تالش در انتخابات تالش بزرگ کاملا متعادل و بی طرف بود. ( و کفی بالله وکیلا و شهیدا و حسبیا)

  • سین   تیر ۱۰, ۱۳۹۵  

   عارضم حضورتان که نماینده به صورت مستقیم با رای مردم انتخاب میشه نه فرماندار و اگه فرماندار از دل مردم که نه از دل شهر تالش برخاسته باشد لزوماً دلیل بر انتخاب آنها نیست، فارق از تمامی مسائل زمانی قدرت یک فرماندار مشخص میشه که مردم عادی بتونن لمسش کن در شهر، اینکه میگن روسای ادارات باید از ایشان حساب ببرند حرف به جا و به حقیست ولی اینهمه هماهنگی و قدرت چه تغییری در رویکرد شهر یا شهرستان ایجاد کرده که با فرماندار گذشته فرق کرده باشه، کدوم هماهنگی موجب تغییر حداقل یک مورد در سطح شهر شده، اگه خیلی قدرتمند هستن که تونستند جلوی سرداران سپاه بمونن چرا نتونستن یه کاخ سردار امجد رو بگیرن!!!!؟ ادعاتون رو ثابت کنید به مردم نه تخریب افراد

 5. نادر   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  بی انصاف نشید واقعا کسی نمی دومست فرماندار کدوم طرفیه
  چون اگه شناخت نداشت از طرف بی طرف بود یوسفی چی میدید بالاخره همبازیش بود شکری چی میدیذ اون منو فرماندار کرده رادمهری میدید خیره چشمم به مال و منال دنیا نیست ، فقط شانس اورد نیرومند نشد چون خیلی تحویلش نمی گرفت از همون اول

 6. تالشی   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  احتمالا خیلی نشستی فکر کردی این متن رو با همکاری تیم فرمانداری تنظیم کردیو جوابیه عریض و طویل نوشتی.نماینده نماینده ملت هستش نه نماسنده دولت.پس قبول داری فرماندارت نماینده دولت بوده.خدا روشکر.پس اینم باید بدونی که وقتی دولت علنی از یوسفی حمایت کرد فرماندارت هم از اون حمایت کرد.نتیجه اش هم اون عکس انگشت جوهری یوسفی تو پاویون فرمانداری بود.وقتی که جایگاه vip به ایشون میداد باید به فکر رعایت کردن عدالت میبود نه اینکه نماینده قانونی ملت رو نزاره تو جایگاه یوم الله ۲۲ بهمن بره.
  ولی با تمامی این اوصاف باید بگیم که جناب فرماندار بر علیه مردم کار کردی ولی مردم جوابت رو با رای قاطع به لاف نیت شما دادند.
  زنده باد نماینده غیور تالش.شما هم تا میتونی از لحظات آخر لذت ببر.

 7. تالشی   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  احتمالا خیلی نشستی فکر کردی این متن رو با همکاری تیم فرمانداری تنظیم کردی و جوابیه عریض و طویل نوشتی.نماینده نماینده ملت هستش نه نماینده دولت.پس قبول داری فرماندارت نماینده دولت بوده.خدا روشکر.پس اینم باید بدونی که وقتی دولت علنی از یوسفی حمایت کرد فرماندارت هم از اون حمایت کرد.نتیجه اش هم اون عکس انگشت جوهری یوسفی تو پاویون فرمانداری بود.وقتی که جایگاه vip به ایشون میداد باید به فکر رعایت کردن عدالت میبود نه اینکه نماینده قانونی ملت رو نزاره تو جایگاه یوم الله ۲۲ بهمن بره.
  ولی با تمامی این اوصاف باید بگیم که جناب فرماندار بر علیه مردم کار کردی ولی مردم جوابت رو با رای قاطع بر خلاف نیت شما دادند.
  زنده باد نماینده غیور تالش.شما هم تا میتونی از لحظات آخر لذت ببر.

 8. پیمان   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  همه به احترام آقای مهندس فتح الهی فرماندار محترم دست به سینه می ایستیم.برای اجرای عدالت

 9. ولی   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  حساب ببرند؟مگه پادگان که حساب ببرند.ما انقلاب کردیم که حساب بردن ها تعطیل بشه اونوقت حساب ببرند؟باید ببخشید مثل اینکه با دوره خان و خانسالاری اشتباه گرفتید اینجا رو.

 10. farzad   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  اولا بیشترین گلایه از فرماندار تالش رو آقای یوسفی داره که ایشون بطرف شکری غش کرده بود و اینو همه میدونن و این کارا مظلوم نمایی بیش نیست چون طرفداران بیشمار دکتر یوسفی فرماندار رو مقصر اصلی اتفاقات یک شب قبل انتخابات میدونن..در ضمن همه میدونن که دکتر یوسفی رای لازم دو آورده بود..

 11. farzad   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  درود بر یوسفی..به امید خدا این بی مهری ها با دکتر یوسفی تو انتخابات های تالش برای کسایی که حق شو پایمال کردن دردسر ساز میشه..

 12. فرزاد   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  درود بر یوسفی..به امید خدا این بی مهری ها با دکتر یوسفی تو انتخابات های تالش برای کسایی که حق شو پایمال کردن دردسر ساز میشه..

 13. ولی   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  تو قدت به سینه ات میرسه هیچ دست به سینه بایستی

 14. مریم   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  فرماندار باید برود.بخشدار باید برود،…

 15. مرتضی   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  فرماندار عزیز خودش متوجه شده که دیگه نمیتونه بمونه.ایشون از الان تشریف ببرند دنبال ۱ شغل مناسب تر واسه خودشون باشن.وقتی تو انتخاب بخشدارها داشت گاوبندی میکرد و همبازی های خودش رو به عنوان بخشدار انتخاب میکرد و رفیق بازی در میاورد اونوقت باید فکر اینجاشو میکرد.

 16. Hamid   تیر ۵, ۱۳۹۵  

  عاقبت وفادار نموندن به مرد صادق و پاک و مدافع حقوق ملتی مثل شکری همینه.شکری که جز حقوق ملت هیچ چیزی نمیخواد.بعضی ها ظرفیت آزادی رو ندارند.

 17. م.ه.س   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  دوستان عزیز حرف های که شما می زنید از رو احساس و تعصب است ، مرور قانون می تواند شما را از این فضا خارج کند. چگونه فرماندار که مسئول اجرایی انتخابات است می بایست این نگاه را بهش داشت که از آقای یوسفی حمایت کرده و مثلا به آقای نماینده پشت کرده؟! اصلا بحث حمایت یا عدم حمایت نیست بلکه بحث اجرا انتخابات می باشد چرا بایستی کاندیدا در جایگاه نماینده فعلی بیایید از تربیون راهپیمایی ملی در چند روز باقی مانده به انتخابات سخنرانی کند ؟! مگر در شرایط رقابتی قرار ندارند؟! مگر نباید عدالت در قانون انتخابات رعایت شود . به نظرم عملکرد فرماندار شجاعانه و قابل تحسینه نه اینکه به ایشون مهر وابستگی به شخص خاصی را بزنند!!! در باب صندلی وی آی پی هم که همه می دانند اینگونه بیانات نوعی عوام فریبی است چون چنین جایگاهی اگر واقعی بود خشم آقای یوسفی را بعد انتخابات بر انگیخته نمی کرد. در باب اینکه می گوید فتح الهی به دنبال شغل دیگری بگردد باید عرض کنم ایشون قبل از فرماندار شدن تالش از مدیران ارشد استانداری بودن که خدماتی خوبی هم به دیارشون داشتند و شما نگران شغل ایشون نباشید. در رابطه به کار گیری هم تیمی هاش هم باید بگم این از نقاط مثبتی است که فرمانداری بعد از مدت ها در تالش کار تشکیلاتی کرد و از هم فکران خود برای مسایل اجرایی استفاده کرد تا یه تیم باشن با ایده های اجرایی هماهنگ جهت عملیاتی کردن مسیر خدمت در تالش و اینکه از مدیران بومی در این مسیر بهره برده شد که البته نقاط ضعفی هم دیده می شود که این طبیعی و باید تغییراتی هم صورت بگیره اما نفس کار قابل تحسینه. حمایت از مسولین بومی وظیفه ماست و الان تالش روی پای فرزندان خود ایستاده و فتح در راس هرم فرمانداری با شناخت و آگاهی از زیر و بم مشکلات تالش به دنبال تحول با بکمی گرایی است در ضمن باید توجه داشت به غیر از گزینه تحمیلی بقیه مسولین دنبال حاشیه نیستن….. آقای شکری شما که عزیز ما هستید کمی به دور و اطراف خود بنگرید و از مشاورین نخبه و روشنی بهره ببرید نه کسانی که به دنبال سهم خواهی هستن و اطلاعات غلط به شما می دهند در رابطه با تغییر و تحولات مسولین هم به نظر نظارت کنید بهتر است تا دخالت چون مشاهده شد که در تغییر رییس آموزش و پرورش تالش که کار به استیضاح وزیر هم کشیده شد چه نتیجه ای گرفتید… آقای نماینده چوکا و صنایع چوب را در اولیت کاری خود قرار بدهید و اینکه در جذب نیرو جوانان را در فضا رقابتی قرار بدهید نه به کارگیری نزدیکان خودتون در انتخابات همان های که دست ها را می بردند بالا بالا بالا . اینجور هم شهدا و هم امام و هم آقا که حاضرید باقی امرتان را به ایشان ببخشید از شما راضی خواهند بود.

 18. ertebat   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  با عرض سلام خدمت مهندس فتح الهی بجای صحبتهای انتخاباتی سری به جاده ریک تالش که به مناطق توریستی آق اولر مریان وغیره متصل میشود که در زمانهایی شما جناب عالی به ویرانه تبدیل شده مردم از ترس کامیونهای غول پیکر وگردو غبار آنها شب وروز در امان نیستند وسطح آسفالت جاده نیز کلان تخریب گشته وپیمانکار شب و روز از رودخانه ومعدن کوهی به بهانه برداشت سرپیچ اقدام به فروش این ثروت خدادادی میکند البته با نامه نگاری جناب عالی به فکری میکردی وبه این دزدیهای شرکت … زمین پایان می دادی

 19. کوروش   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  آقای فرماندار شما همیشه طرف خودتون بودید چه زمانی که محمدیاری تورو به همه جا رساند و یه خورده دیدی وضعیت خرابه به سمت دوست عزیزتون آقای حسن زاده رفتین و این دوره هم همه تالشی ها متوجه شدن که به تاسی از حرفهای دوست وهمبازی قدیمیتون آقای حسن زاده از شکری حمایت کردید و در یک جدال نابرابر منصور یوسفی رو بازنده انتخابات کردید .شما به کسی که ریشه شما رو زد و شما رو از یک فرد معمولی و یک بسیجی به کارمند شهرداری و بخشداری و معاونت فرمانداری رساند پشت کردید و جواب تمام خوبیهای محمد یاری رو به بدترین شکل جو اب دادید و این رو در آخر متذکر میشم به دنبال نماینده شدن و کگاندید شدن نباشید که تالش جماعت به … رای نخواهد داد و از این به بعد هم نخواهد داد

 20. رضا   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  نخیر وی آی پی دروغ نیست.عکسش تو تمام مخافل و گروهها پخش شد.آقای یوسفی انگشت مهر زده روی مبل اتاقخصوصی فرماندار لم داده و ثبت نام کرده.پس چرا بقیه کاندیداها رو به اوناتاق راه ندادند.اونجا اصل بی طرفی رورعایت نباید میکردند؟ولی ۲۲ بهمن باید نماینده ملت رو به بهانه رعایت اصل بی طرفی رعایت باید میکردند؟آقای فرماندار شما اصل بی طرفی را رعایت نکردید.همگان میدانند.

 21. نوید   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  آقای فرماندار زمانی که برای بخشداری کاییدت نمیکردند چه برسد به فرمانداری و آقای شکری جه زحماتی برایت کشید یادت رفته.زمانی که دست به کت شکری بودید که فرماندارت کنه یادت رفته که امروز واسه شکری شاخ وشونه میکشید.جناب فرماندار باید عرض کرد که شما احترام و ادب رو رعایت نکردید.

 22. نوید   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  آقای فرماندار زمانی که برای بخشداری تاییدت نمیکردند چه برسد به فرمانداری و آقای شکری جه زحماتی برایت کشید یادت رفته.زمانی که دست به کت شکری بودید که فرماندارت کنه یادت رفته که امروز واسه شکری شاخ وشونه میکشید.جناب فرماندار باید عرض کرد که شما احترام و ادب رو رعایت نکردید.

 23. نوید   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  فرماندار اصلا محبوب نیستی.شما شان فرمانداری تالش رو پایین آوردید.طوری که حاضریم فرماندار غیر بومی داشته باشم اما شما که همشهری هستید از تالش بروید.لطفا از این شهرستان بروید.

 24. علی   تیر ۶, ۱۳۹۵  

  رای قاطع مردم به شکری در انتخابات ۱ نه بزرگ به فرماندار و تیم او در تالش بود.

 25. بهار   تیر ۱۰, ۱۳۹۵  

  اقای فرماندار فکر می کنند خیلی زرنگ هستند و هر زمان که در استان خبری مبنی بر تغییر این اقا میپیچه خودشو با نماینده یا هرکسی که در استان احساس کنند مخالف دولت هست در میندازه، فکر کنم اگر فشارها ادامه پیدا کنه ایشون با هرکسی که لازم باشه برای حفط جایگاه دربیوفته

 26. دانا   تیر ۲۱, ۱۳۹۵  

  حالا تو این مملکت که از شورای نگهبان گرفته تا امام جمعه ها تا روضه خونها همه دارن علنا یک جانبه طرفداری میکنند گیریم فرماندار شهر تالش هم نظرش رو علنی کرده باشه. برادرا خواهرا اتفاق عجیبی افتاده؟ انگار بار اوله. والله به خدا

تبليغات
فروشگاه حاج صفری و پسران اصل فروشگاه حاج صفری و پسران اصل صریح خبر فروشگاه حاج صفری و پسران اصل صریح خبر صریح خبر

logo-samandehi