پایگاه خبری صریح خبر
با نماینده تعامل داریم/ به عملکرد دولت نمره بالا میدهم /مردم ماسال بسیار پیگیر و سخت کوش هستند
فتح الهی : تغییر بخشداران طبیعی است /در تلاش برای حل مشکل تیم چوکا هستیم /خدمات دولت تا دورترین نقطه رسیده است/فرماندر هستم نه کاندیدا !
من کوچک مردم گیلان و تالش و خدمتگزار همیشگی آنها خواهم بود
واگذاری تیم چوکا غیر قانونی بوده است /شکایت مطرح شده است /مسولین قضایی هر چه سریعتر حکم مربوط به این پرونده را صادر کنند تا تیم به مردم برگردد
رجا: نماینده تالش میگفت رجا بحث سیاسی دارد /با این عملکرد زدم در دهانت که بفهمی من بحث سیاسی به هیچ عنوان ندارم/محمد یاری نگذاشت تیم را به تالش ببرم چون چوکا ابزار انتخاباتی است
سفر بزرگان یک فرصت است و نباید به حاشیه برد / این گونه سفرها و حضور ها را مغتنم شمرده و استقبال کنیم
مدیر عامل تیم رهپویان رضوانشهر در گفتگو با صریح خبر : استعفای سرمربی و اعتصاب بازیکنان شایعه است /تا بیستم مطالبات بازیکنان پرداخت میشود/
نشست کاندیدای تالشی با سخنگوی ائتلاف اصولگرایان /اسحاقی :باید از نیرو های ارزشی و دغدغه مند حمایت شود
 • معرفی کاندیدای شورای شهر چوبر تالش
 • معرفی کاندیدای شورای شهر اسالم تالش
 • علت قهر و ترک جلسه از سوی نماینده تالش چه بود؟
 • اتفاق تلخی که دنیا را بر سرمان آوار کرد /قلب آوارهای پلاسکو طاقت نیاورد / آهن هم از داغ  شما ذوب شد
 • نامه‌ای سرگشاده به جناب شکری
 • آمار نماینده تالش در خصوص استخدام های بی ضابطه در گیلان
 • آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی دار فانی را وداع گفت/پیام رهبری ، هیات دولت و اعلام عزای عمومی
 • رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال: کار استاندار و مسولان ورزش استان گیلان ستودنی است
 • ۵۶ سوال از معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تالش
 • جناب شکری مورد حمایت جنابعالی در دوره نهم بود همانطور که در دوران قبل آن از جناب محمدیاری حمایت می کردید.
 • شکری اسامی را اعلام کند ،کیوان محمدی توضیح دهد.
 • آیا تعداد نماینده تالش افزایش می یابد ؟!
 • احتمالا تعداد نمایندگان تالش افزایش یابد
 • فتح الهی : تغییر بخشداران طبیعی است /در تلاش برای حل مشکل تیم چوکا هستیم /خدمات دولت تا دورترین نقطه رسیده است/فرماندر هستم نه کاندیدا !
 • این صورت ما به ضرب سیلی سرخ است/سیلی ناحق فراوان خورده ایم
 • ۱۶:۴۴:۲۹ - یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  فاصله چوبر تا شهر شدن ،خیلی دور خیلی نزدیک
  چوبر شهر شد اما روستا ماند
  یادمان باشد که پذیرفتن مسئولیت اجتماعی،گذر از خود برای خدمت به اجتماع است و گذر از منیت ها بخاطر مصلحت جامعه،خرج از جان و مال برای پیشرفت مردم و شهر و فدای زندگی برای خدمت به شهروندان.

  download

  قدرت یا پیشرفت سوال یک شهروند؟؟!!

  عظیم دائمی چوبر-یادمان نمی رود که چه شور و حالی داشتیم از اینکه روستای ما چوبر از دهستان تبدیل به شهر در ادبیات جغرافیائی می شود و گویا هرچه امکانات و رفاه شهری به دهستان زیبایمان تزریق می شود و ما چه خوشبخت بودیم که فکر شهرنشینی و عنوان شهروندی زیبنده ماست،غافل از اینکه چه زیباتر از روستا و عنوانی زیباتر از روستایی در این حوالی نیست…
  در سال ۱۳۸۴ دهستان چوبر با ادغام پنج روستای تابعه و با همت و تلاش جمعی از شوراهای روستایی و از طریق نماینده محترم وقت در رقابت دیرینه با رقیب سنتی اش شهر همجوار تبدیل به شهر شد.
  شاید اغراق آمیز باشد ولی بنده یادم نمی رود که چقدر ذوق زده بودیم بعنوان شهروندی که با شهر شدن روستایمان همه مظاهر و پیشرفت ها و امکانات موجود در شهرهایی که در مورد ان ها ذهنیت داشتیم به شهر تازه تاسیس ما سرا زیر خواهد شد.
  گویا تصور مدینه فاضله در شهری کوچک و ساحلی و در جلگه سر سبز و پر از مردمان پرتلاش و زحمت کش دور از ذهن نبود و شاید هم خیالی بیش.
  اما و اما..کارها و مدیریت ها انگونه که انتظار می رفت،پیش نرفت و ارزوها و خیالات پیشرفت و امکانات تبدیل به خیالاتی شد که اکنون بعد از حدود ۱۱ سال با نگاهی اجمالی به تیتر پیشرفت ها و ایجاد امکانات شهر ما در مقایسه با شهرهای هم جوار و کوچک در اندازه خود در موقعیت بسیار بدی قرار گرفته است..
  بنده در این مقال کوتاه قصد تخریب و یا نا دیده گرفتن تلاش کسانی که دلسوز این مردم و شهر بودند را ندارم و بر خود لازم میدانم که از همه دلسوزان و کسانی که در اعتلای چوبر زحمت کشیدند تشکر کنم، قطعا مطالب بنده برای برخی از دوستان خوشایند نخواهد بود و این به معنای ان نیست که نگوییم و یا انتقادی صورت نگیرد.
  ضعف در مدیریت ها و بالعکس قوت در مدیریت از عوامل پیشرفت یک مجموعه محسوب می شود و گذر از منیت و خویش و تفکر در مصلحت جامعه و داشتن اندیشه خدمت اجتماعی عامل مهمی است که هر فردی که در منصب خدمات اجتماعی قرار میگیرد باید وجود داشته باشد.
  در مجموعه مدیریت شهری همه عوامل انسانی اعم از شورا و شهردار منتخب و نیز شهروندان نقش مهمی در اعتلای شهر و در کنار ان انجام کار و ایجاد شرایط کار و رفاه ان دارند.
  بنده به طور خاص اشاره به شهر چوبر دارم و با توجه به اینکه در متن وقایع و حوادث قضایا از بدو تاسیس بودم و شاهد برخی از اتفاقاتی بودم که شاید هیچوقت از دروازهای شهر به بیرون درز نکرد،لازم دیدم به طور ضمنی و بصورت عام اشاره به موضوعی کنم که امروزه درد مشترک هر شهروند چوبری است و طبیعتا حقیر هم خارج از این درد مشترک نیستم.
  انتظار ها بر آورد نشد،پیشرفت ها انگونه که باید صورت نگرفت و امکانات چنان که باید به وجود نیامد و اگر یک مورد صورت گرفت چه با بی برنامگی و غیر اصولی بوجود امد.
  بنده به اصل مدیریت صحیح اعتقاد راسخ دارم و این اصل مهمی است که در مجموعه عوامل یک شهر علاوه بر پرسنل و عوامل شهرداری،نقش شورا و انتخاب شهردار بسیار مهم و پر اهمیت است.
  طبیعتا نقش شهروندان بعنوان سرمایه های واقعی و انتخابگر شورا بسی پر اهمیت تر است.
  طی سال های بعد از تاسیس شورا انچه را که بنده بعنوان تاریخ زنده در حضور شهر و در متن برخی اتفاقات،رقابت طبیعی در بین اعضا گاهی تبدیل به کشمکش و خصومت و گاهی نیز این اتفاقات رنگ و بوی منیت و خودمحوری را شامل بوده است.خصوصا در انتخاب شهردار ها و اتفاقات بعد از ان که در دوره های متفاوت نقش مهی در پس رفت شهر داشته است.
  در اینجا بنده از همه شهردارانی که منتخب بودند و منشا خدمات تشکر می کنم ولی همه ما بهتر می دانیم که شهرداران نقش اول در حوزه پیشرفت را داشتند و اگر هم کمبودهایی بوده و یا قصوراتی صورت گرفته نقش شورا هم دخیل بوده است.
  یادمان باشد که پذیرفتن مسئولیت اجتماعی،گذر از خود برای خدمت به اجتماع است و گذر از منیت ها بخاطر مصلحت جامعه،خرج از جان و مال برای پیشرفت مردم و شهر و فدای زندگی برای خدمت به شهروندان.
  اگر کسی چنین فداکاری و گذشت را نداشته باشد نه تنها مانع پیشرفت بلکه عاملی برای بدنامی خود و یک شهر می شود.
  ما طی این دوره شاهد برخی اتفاقاتی در روی شهر و زیر پوست این شهر بودیم که نه تنها سودی بلکه ضرری غیر قابل جبران برای مردم و شهروندان داشته است و وقایع اخیر در استیضاح و سپس عزل شهردار و سردرگمی تا انتخابات اتی شورا علی رغم نبود هیچ گونه پروژه های عمرانی در دست اقدام و معضلات و اخبار ضد و نقیضی از حجم بالای بدهکاری ها و….
  انتظار می رود دوستان در مدیریت شهری و شورا به امر خطیر مسئولیت خود در وعده و قولی که در آغاز انتخابات داده بودند عمل کنند گرچه زمانی دیگر نمانده و اگر هم انجام کاری باید صورت می گرفت.
  زمان نقش مهمی در نشان دادن بسیاری از واقعیت های اطراف ما دارد و این در شهر ما به تجربه دیده می شود.

  1. راضی چوبر   مهر ۱۱, ۱۳۹۵  

   ممنون از دلسوزی و ممنون از متن زیبا.
   امیدوارم همیشه کارها و مشکلاتمان را خودمان حل کنیم و محتاج غیر چوبری نباشیم

  تبليغات
  صریح خبر صریح خبر صریح خبر صریح خبر صریح خبر صریح خبر
  
  logo-samandehi