پایگاه خبری صریح خبر
با نماینده تعامل داریم/ به عملکرد دولت نمره بالا میدهم /مردم ماسال بسیار پیگیر و سخت کوش هستند
فتح الهی : تغییر بخشداران طبیعی است /در تلاش برای حل مشکل تیم چوکا هستیم /خدمات دولت تا دورترین نقطه رسیده است/فرماندر هستم نه کاندیدا !
من کوچک مردم گیلان و تالش و خدمتگزار همیشگی آنها خواهم بود
واگذاری تیم چوکا غیر قانونی بوده است /شکایت مطرح شده است /مسولین قضایی هر چه سریعتر حکم مربوط به این پرونده را صادر کنند تا تیم به مردم برگردد
رجا: نماینده تالش میگفت رجا بحث سیاسی دارد /با این عملکرد زدم در دهانت که بفهمی من بحث سیاسی به هیچ عنوان ندارم/محمد یاری نگذاشت تیم را به تالش ببرم چون چوکا ابزار انتخاباتی است
سفر بزرگان یک فرصت است و نباید به حاشیه برد / این گونه سفرها و حضور ها را مغتنم شمرده و استقبال کنیم
مدیر عامل تیم رهپویان رضوانشهر در گفتگو با صریح خبر : استعفای سرمربی و اعتصاب بازیکنان شایعه است /تا بیستم مطالبات بازیکنان پرداخت میشود/
نشست کاندیدای تالشی با سخنگوی ائتلاف اصولگرایان /اسحاقی :باید از نیرو های ارزشی و دغدغه مند حمایت شود
 • رعایت نرخ ۱۸ درصد تسهیلات به شرط مسدود کردن بخشی از وام
 • واگذاری شرکت صنایع چوب اسالم بدون مزایده و پیش قسط +اسناد
 • تعهدات شستا را به گیلان تحمیل نکنید
 • امام حسین (ع) برای نبرد، اولین نفر خانواده خود را به میدان آورد
 • ورود افراد سیاسی به واحد های صنعتی مانند صنایع چوب اسالم و چوکا ضربه زده است
 • عناوین روزنامه های امروز کشور شنبه ۶ مرداد ۹۷ +صفحه اول
 • امشب “طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی قرن” رخ می‌دهد +زمان شروع
 • مدیر املاک وحقوقی راه وشهرسازی گیلان از آزاد سازی۳۳۳۷ متر مربع زمین دولتی در ماسال خبر داد
 • فروش آب توسط یکی از شهرداران گیلان
 • امدادگران گیلان در جستجوی فرد گمشده در ارتفاعات ماسال هستند
 • نوبخت از همه مسئولیت هایش اعلام کناره گیری کرد
 • معرفی کاندیدای شورای شهر چوبر تالش
 • معرفی کاندیدای شورای شهر اسالم تالش
 • علت قهر و ترک جلسه از سوی نماینده تالش چه بود؟
 • اتفاق تلخی که دنیا را بر سرمان آوار کرد /قلب آوارهای پلاسکو طاقت نیاورد / آهن هم از داغ  شما ذوب شد
 • ۱۵:۵۳:۳۷ - دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اعتراض به فروشگاه های زنجیره ای !
  ارزان فروشی مطابق قانون تخلف است ؟؟!
  در این قوانین آمده: «حراج عرضه کالا فروش به قیمت پایین‌تر از قیمت خرید یا تمام شده و نازل‌تر از قیمت متعارف و تعادلی بازار و فروش فوق‌العاده به عرضه کالا جهت فروش به قیمت حداقل ۱۰ یا ۱۵ درصد پایین‌تر از قیمت متعارف و تعادلی بازار که در مدت معین در واحدهای صنفی انجام می‌گیرد، اطلاق می‌شود.»

  photo_2016-11-28_04-29-47

  به گزارش صریح خبر احداث فروشگاه های زنجیره ای و ارزان فروشی و تخفیفات ویژه در سراسر کشور اعتراضاتی بهمراه داشته است و در آخرین نوع این اعتراضات تجمع و نامه نگاری  تعداد زیادی از بازاریان (خرده فروشان) در شهرستان های استان گیلان من جمله تالش و رضوانشهر را شاهد بودیم.

  معترضین و مخالفان فروشگاه های زنجیره ای اعتقاد دارند با ارزان فروشی در این فرشگاه ها ، تعداد زیادی از مغازه ها تعطیل میشوند و افراد زیادی از کار بیکار میشوند و همچنین چون مدیران و صاحبان این فروشگاه ها بومی استان نمی باشند و حتی اجناس را از داخل استان خرید نمی کنند  مبالغ زیادی از استان خارج میشود و سود ان فقط عاید چند سرمایه دار غیر بومی  میشود و کم کم  با دادن تخفیف و ارزان فروشی، رقبا را از صحنه خارج کرده و بعد از خارج کردن رقبا و جذب مشتری بیشترو انحصاری کردن بازار  ،اجناس را با قیمت واقعی و حتی گران تر  عرضه میکنند.

  از طرفی کارخانه های بزرگ به دلیل خرید بیشتر تخفیف زیادی به این فروشگاه ها  میدهند و در نتیجه قیمت  در فروشگاه های زنجیره ای پایین تر میباشد و همین باعث شده دیگر مغازه داران در مظان اتهام گران فروشی در دید مردم قرار بگیرند

  از ان طرف صاحبان فروشگاه های زنجیره ای معتقدند که این تخفیفات و ارزان فروشی ها در جهت رفاه حال مردم و مشتریان میباشد و با سود کم، دنبال رضایت و جذب مشتری هستند

  در عین حال مسولین در مواجه با معترضین و مخالفین این فروشگاه ها  از یک طرف و صاحبان فروشگاه های زنجیره ای در طرف دیگر، در دو راهی مانده اند.

  در قانون اصناف، برای گران فروشی ،کم فروشی ،احتکار و… تعریف خاصی امده  و ضمانت اجرای آن نیز مشخص  است و کسی که مثلا  مرتکب گران فروشی شود متخلف محسوب  میشود.

  اما در بحث ارزان فروشی کمی قضیه فرق میکند و قانون صراحتا تکلیف را مشخص نکرده است و شاید قابل تصور نباشد که مثلا پرده ای زده شود که: (این مغازه به دلیل ارزان فروشی پلمپ گردید ).

  اما بهترین راهکار در ماده ۸۴ قانون نظام صنفی و آیین‌نامه اجرایی آن آمده است. طبق این قوانین اولا «حراج‌های فردی یا جمعی فصلی یا غیرفصلی واحد‌ها یا افراد صنفی‌طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود» و «برگزاری حراج بدون رعایت ضوابط مندرج در آن آیین‌نامه، واحد ‌صنفی را مشمول مجازات مندرج در ماده (۶۸) این قانون خواهد کرد.

  در این قوانین آمده: «حراج عرضه کالا فروش به قیمت پایین‌تر از قیمت خرید یا تمام شده و نازل‌تر از قیمت متعارف و تعادلی بازار و فروش فوق‌العاده به عرضه کالا جهت فروش به قیمت حداقل ۱۰ یا ۱۵ درصد پایین‌تر از قیمت متعارف و تعادلی بازار که در مدت معین در واحدهای صنفی انجام می‌گیرد، اطلاق می‌شود.»

  و مطابق همین قانون هر واحد می‌تواند حداکثر سه بار در یک سال و هر بار فقط مدت یک ماه اقدام به برگزاری حراجی یا فروش فوق‌العاده کند و برای هر بار باید فهرست کالاهای مورد عرضه در واحد صنفی، فاکتور خرید یا مدارکی دال بر قیمت‌های تمام شده، فهرست قیمت‌های متعارف در حال فروش عادی، تعیین درصد تخفیف نسبت به قیمت فروش کالا در مورد فروش فوق العاده کالا و فهرست قیمت کالا پس از کسر تخفیف را به اتحادیه مجمع امور صنفی ذی‌ربط ارائه کند.

  همانگونه که در بالا اشاره شده قانون چارچوب تعیین شده ای برای حراج و تخفیفات در نظر گرفته است و برای اینکه نظم بازار بر هم نخورد  و همچنین کالای بی کیفیت  توزیع نگردد شرایط ان را نیز تعیین کرده است

  همچنین در چنین شرایط مردم و مسولین باید  به مواردی از قبیل اینکه اجناسی تاریخ گذشته یا جعل تاریخ شده ،کالای قاچاق و کالای مشابه با کیفیت پایین تر در چنیین فروشگاه های تهیه و توزیع نگردد

  با در نظر گرفتن موارد فوق و اعمال اندیگر  شاهد تجمع اعتراض امیز مغازه داران در سرما و یا بد قولی نماینده یا مسولی  در شهرستانی  نخواهیم بود .

  بهرام سبزی

   

  1. مانی   آذر ۸, ۱۳۹۵  

   با عرض سلام باید اعلام کرد که نماینده شهرستان هیچ قرار قبلی یا ملاقات با مغازه داران نداشته و بر اساس اینکه هیچ برنامه ای و یا نشستی وجود نداشته نمیتوان بد قولی به نماینده نسبت داد.

  2. محمدرضا   آذر ۸, ۱۳۹۵  

   با توجه به اقتصاد بیمار ما این کار مسلما به اقتصاد منطقه و کشور ضرر میرساند.با توجه به اینکه استخدامی در بخش دولتی وجود ندارد و بر اثر ان بازار از انواع شغلها اشباع شده دیگر وجود این گونه فروشگاها کار را خرابتر کرده و باعث میشود که سود و سرمایه تنها به جیب چند نفر انگشت شمار رود و بقیه شغلها از بین رود و نتیجه ان جز بیکاری و زیاد شدن جرم و تنش در جامعه چیز دیگری را به همراه ندارد.امیدوارم مسئولین ما کمی درایت به خرج داده و جلوی این مشکل بزرگ را بگیرند.

  3. احسان   آذر ۹, ۱۳۹۵  

   هرچی سود نامتعارف کردید به فکر مردم بیچاره نبودید ولی حالا اعتراض دارید که چرا فلانی داره به مردم لطف میکنه که ارزون تر از شما می فروشه؟؟ واقعا به شما میگن مردم دار؟

  تبليغات
  فروشگاه حاج صفری و پسران اصل فروشگاه حاج صفری و پسران اصل صریح خبر فروشگاه حاج صفری و پسران اصل صریح خبر صریح خبر
  
  logo-samandehi