پایگاه خبری صریح خبر
۱۵:۳۰:۲۹ - دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آزمون بزرگ برای محمود شکری
آیا تعداد نماینده تالش افزایش می یابد ؟!
اما انچه که مهم است این است که با توجه به گستردگی حوزه انتخابی قطعا یک نماینده نمی تواند به تمام مشکلات موکلان خود رسیدگی نماید و باید فکری به حال این حوزه انتخاباتی نمود.

مجلس

به گزارش صریح با استناد به اصل ۶۴ قانون اساسی هر ۱۰ سال یکبار بر اساس عوامل جغرافیایی و انسانی، ۲۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی اضافه می شود.
و اخیرا کلیات طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس تصویب شد که در صورت تصویب نهایی این طرح، از دوره آینده مجلس، تعداد نمایندگان ۴۰ نفر بیشتر می شود.
بر همین اساس و بنا بر اظهار برخی نمایندگان گیلان احتمال افزایش تعداد نمایندگان تالش در این طرح بسیار بالاست و با توجه به شاخص هایی همچون جمعیت ،وسعت و… قطعا یک نماینده برای سه شهرستان تالش ،ماسال و رضوانشهر کافی نیست
در اداور گذشته مجلس نیز مبحث افزایش نماینده برای این سه شهرستان مطرح بود و نطق هایی نیز در مجلس انجام شد و بهمن محمد یاری در مجلس هفتم طی نطقی از عدم افزایش تعداد نماینده در این حوزه انتقاداتی را مطرح داشت
اما حالا یکبار دیگر فرصتی دست پیدا کرده تا این مهم که خواسته همه مردم این سه شهرستان میباشد تحقق یابد
برای این مبحث دو راهکار مطرح میشود :
یک اینکه، تعداد نماینده دراین حوزه از یک نماینده به دو نماینده افزایش یابد و مانند خیلی از حوزه ها، این سه شهرستان نیز مجموعا دو نماینده داشته باشند
دوم انکه حوزه انتخابی شهرستان ماسال و رضوانشهر از شهرستان تالش تفکیک شده وبه این دوشهرستان یک نماینده تعلق گیرد و به شهرستان تالش هم یک نماینده دیگر .
اما انچه که مهم است این است که با توجه به گستردگی حوزه انتخابی قطعا یک نماینده نمی تواند به تمام مشکلات موکلان خود رسیدگی نماید و باید فکری به حال این حوزه انتخاباتی نمود.
حالا فرصتی دست داده که منوط به تلاش و پیگیری محمود شکری ،نماینده تالش ،ماسال و رضوانشهر میباشد و این بهترین فرصت و البته بزرگترین آزمون برای وی میباشد که اگر بتواند این مهم را به خوبی به سرانجام برساند کار بزرگی کرده است که درکارنامه وی ثبت خواهد شد و اگر این فرصت طلایی از دست برود دست کم باید ده سال دیگر به انتظار بنشینیم که ایا مجدد شانس خواهیم داشت یا خیر؟!

  1. تالش سرافراز   آذر ۲۲, ۱۳۹۵  

    نیم نماینده نشیم صلوات.

  2. Ardavan   دی ۲, ۱۳۹۵  

    آیا برای پیشنهاد دوم آسیب شناسی صورت گرفته است ؟
    به نظر من پیشنهاد اول تنش کمتری به دنبال خواهد داشت

تبليغات
زیتون مسعود زیتون مسعود صریح خبر تابناك وب صریح خبر صریح خبر

logo-samandehi