پایگاه خبری صریح خبر
14:15:21 - سه‌شنبه 24 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 الو ،  125؟  اینجا قلب یک ملت آتش‌گرفته ست !!
اتفاق تلخی که دنیا را بر سرمان آوار کرد /قلب آوارهای پلاسکو طاقت نیاورد / آهن هم از داغ  شما ذوب شد
این روزها فقط با شماره ۱۲۵ برای گزارش آتش‌سوزی تماس گرفته نمی‌شود بلکه فرزندانی نیز تماس می‌گیرند که پدرم چه زمان به خانه‌بر خواهد گشت ؟!

بهرام سبزی – غروب پنج‌شنبه به‌خودی‌خود دلگیر هست چه برسد که اتفاقی بیفتد که دل‌تنگی‌ها را بیشتر کند  و انتظارها را دوچندان .

پنج‌شنبه‌ی آخرین روز دی‌ماه قطعاً هیچ‌گاه از یاد نخواهد رفت ، روزی که  دنیا بر سرمان آوار شد و آوار برایمان نشان از شجاعت ،شهامت و مردانگی مردانی داشت که حتی مشابه آن در افسانه‌ها نیز پیدا نخواهد شد.

برخی اعداد  خیلی اوقات مقدس هستند اما  یک، دو ،پنج شاید هیچ‌گاه در هیچ جایی تداعی‌گر خاطره‌ای مقدس نبوده است ولی وقتی  این سه عدد کنار هم قرار می‌گیرند بغضی گلو را می‌فشارد به وسعت ۱۵ طبقه پلاسگو

۱۲۵ دیگر فقط یک شماره عادی و حتی اضطراری نیست ، ۱۲۵ شماره‌ی است که دل‌ها را به آتش کشیده ،جایی که خود آتش‌هایی بس بزرگ  را خاموش نموده است

آتش در برای برخی اذهان  نماد خیلی چیزهای دیگر است اما منبعد با دیدن یک جرقه از یک فندک کوچک تا پریدن از آتش چهارشنبه‌سوری پایان سال ، در دل‌ها یک آتش‌فشان راه می‌اندازد .

این روزها از آوار ‌های ساختمان پلاسکو مواد مذاب بیرون زده می‌شود و آهن‌های ذوب‌شده نشان می‌دهند که طاقت دیدن این‌همه ایثار را ندارند و گویی  این آهن‌ها  نیز از داغ آتش‌نشانان ذوب‌شده‌اند و طاقت زیر آوار ماندن و دیدن شهدا را ندارند.

ساختمانی فروریخت و پایین آمد  تا مردانی بالا بروند و عرشی شوند و  به‌واسطه عرشی شدنشان از یک فاجعه بزرگ‌تر جلوگیری کنند.

نمی‌دانم اگر شهامت و ایثار این مردان نبود در ۵۶۰ واحد  پلاسکو باید به داغ چند عزیز دیگر می‌نشستیم  و چند خانواده داغدار می‌شدند  که  با ازخودگذشتگی از آن جلوگیری کردند

 

اینجا نه افسانه ست ،نه شعبده‌بازی ،نه چشم‌بندی ، اینجا هر چه آنکه دیده می‌شود واقعیت است و هر چه آنکه دیده نمی‌شود و زیر آوار است ،  مردانگی و ایثار است ، برخی‌ها زیر آوار ماندند تا شجاعت و نوع‌دوستی را فریاد بزنند.

این روزها فقط  با شماره ۱۲۵ برای گزارش آتش‌سوزی تماس گرفته نمی‌شود بلکه فرزندانی  نیز تماس می‌گیرند که پدرم چه زمان به خانه‌بر خواهد گشت ؟!

الو ،     ۱۲۵؟؟    اینجا قلب یک ملت آتش‌گرفته ست !!

  1. 889   جولای 18, 2017  

    با سلام
    ایا کسی صدای کارگران اسالم رامیشنوه؟ایا غمنامه صنایع چوب اسالم پایان خوبی داره؟ ایا ما باز هم کار میکنیم؟ گرسنه نمیمونیم؟ خجالت زده نمیشیم؟مسولی هست که درد ما رو بفهمه که براش مهم باشیم که بدونه خفت یکمرد یعنی چی ؟ با تعطیل کردنمون به بهانه تعطیلات تابستونی فقط صداهای اعتراضمون خفه و خاموش شد واین معنیش رضایت ما نیست ما میخواهیم کار کنیم همه میخوان اما بخدا گرسنه ایم خستع ایم نا امیدیم همه ما ۱۳۰ نفر.بخدا بیش از سه ساله خواب راحت نداریم فقط وعده وعده وعده اونم همه دروغ .صدای ما رو کدوم مسول میشنوه خدا

تبليغات
اعلام وصول تابناك وب صریح خبر تابناك وب صریح خبر صریح خبر

logo-samandehi