پایگاه خبری صریح خبر
20:43:56 - چهارشنبه 1 مه 2024
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون توسعه مدیریت علوم پزشکی گیلان:
۸۱ پروژه بهداشت و درمان گیلان آماده افتتاح است.
معاون توسعه مدیریت علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه سال گذشته ۴۳ پروژه عمرانی را افتتاح کردیم و در حال حاضر ۸۱ پروژه آماده افتتاح داریم، یادآور شد: ارزش ریالی پروژه های افتتاح شده ۲۰۶ میلیارد تومان و ارزش ریالی پروژه های در دست افتتاح ۳۱۸ میلیارد تومان است.

معاون توسعه مدیریت علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه سال گذشته ۴۳ پروژه عمرانی را افتتاح کردیم و در حال حاضر ۸۱ پروژه آماده افتتاح داریم، یادآور شد: ارزش ریالی پروژه های افتتاح شده ۲۰۶ میلیارد تومان و ارزش ریالی پروژه های در دست افتتاح ۳۱۸ میلیارد تومان است.

دکتر مصطفی گل شکن امروز، ۱۲ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت ماموریت های معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، اظهار کرد: عملکرد این معاونت در همه حوزه های بهداشت، درمان و آموزش ملموس و اثرگذار است.

وی مدیریت منابع مالی، مدیریت منابع فیزیکی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بودجه و پایش عملکرد، مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری و معاونت پشتیبانی را از جمله حوزه های فعالیت معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه دانست و افزود: عدالت در پرداخت های پرسنلی، درمانی، بهداشتی و پیمانکاری را رعایت و بدهی ها را تسویه کردیم که در این راستا رتبه ۱۱ در پرداخت پرسنلی و رتبه ۱۵ در مجموع پرداختی را در بین ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور داریم.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه بالغ بر ۱۲۰۰ قرارداد پیمانکاری داریم، تصریح کرد: در سال گذشته شاهد افزایش ۳۹ درصدی وصول مطالبات از سازمان های بیمه گر بودیم.

گل شکن از رشد ۵۴ درصدی درآمد ناخالص دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: در حوزه تملک ۳۱۳ میلیارد تومان و در حوزه تجهیزات پزشکی ۳۸۴ میلیارد تومان هزینه کردیم.

وی رسالت اول دانشگاه علوم پزشکی استان را بهداشت و درمان دانست و عنوان کرد: ۱۶۸ پروژه عمرانی درمانی، بهداشتی، آموزشی و رفاهی در دست اقدام داریم که بالغ بر ۹۰ درصد آنها در دولت سیزدهم آغاز شده؛ این پروژه ها در هر ۱۷ شهرستان گیلان قرار دارند.

وی اورژانس ۵۰ تختخوابه بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه سرا، ام.آر.آی مرکز آموزشی و درمانی رازی رشت، سی.تی اسکن بیمارستان اطفال ۱۷ شهریور، سی.تی آنژیو و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت، رادیولوژی دیجیتال بیمارستان منجیل، بیمارستان املش و بیمارستان شفای رشت، مرکز جامع سلامت رشتیان رشت، کلینیک ویژه آستارا و تصفیه خانه بیمارستان نیکوکار املش را از اهم پروژه های عمرانی افتتاح شده طی سال گذشته دانست و تصریح کرد: سی.تی آنژیوی بیمارستان حشمت اولین سی.تی آنژیوی دولتی استان گیلان است.

گل شکن با اشاره به این که ۹۹ درصد بیمارستان های گیلان مجهز به تصفیه خانه است تاکید کرد: یکی از مهمترین پروژه های عمرانی در دست افتتاح دانشگاه علوم پزشکی استان، بیمارستان ۴۲۱ تختخوابه لاکان رشت است که هم اکنون ۸۶ درصد پیشرفت دارد؛ در واقع طی دو سال گذشته از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به ۸۶ درصد رسیده و در سال ۱۴۰۳ افتتاح می شود.

وی از جذب حدود ۱۳۰۰ نیرو برای بیمارستان ۴۲۱ تختخوابه لاکان خبر داد و بیان کرد: توسعه بیمارستان های تالش و لنگرود، مرکز ام.آر.آی بیمارستان شهید حسین پور لنگرود، پروژه دانشکده پزشکی، مرکز جامع سلامت بندرکیاشهر، مجتمع سلامت آستانه اشرفیه، مجتمع سلامت امام علی(ع) انزلی و پروژه بیمارستان جایگزین پورسینای رشت از جمله پروژه های در دست ساخت است که پیشرفت فیزیکی ۱۲ تا ۸۵ درصد دارند.

معاون علوم پزشکی گیلان ایجاد مراکز جامع سلامت را در دستور کار دانست و تاکید کرد: مرکز جامع سلامت بندرکیاشهر تا سال ۱۴۰۴ به بهره برداری خواهد رسید.

گل شکن با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ۱۷ هزار و ۴۰۲ نفر پرسنل بعد از اداره کل آموزش و پرورش دومین دستگاه بزرگ استان است، اضافه کرد: ۳۰۰۰ نیروی طرحی و ۱۹۰۰ نیروی شرکتی داریم؛ سال گذشته ۳۶۷ نفر نیروی جدید و ۱۳۶ بهورز را جذب کردیم. در پرداخت اضافه کارها به روز هستیم و در پرداخت کارانه پرسنلی نیز، بخش عمده عقب ماندگی ها جبران شده است.

وی با اشاره به مصوبات سفر اول رئیس جمهور به گیلان در بخش کلینیک ها و بیمارستان ها(پورسینا، رازی و شفای رشت)، گفت: به زودی پروژه بیمارستان ۸۰۰ تختخوابه(جنرال) استان گیلان را جانمایی و عملیات ساخت را آغاز می کنیم./ایسنا

تبليغات
اعلام وصول تابناك وب صریح خبر تابناك وب صریح خبر صریح خبر

logo-samandehi