پایگاه خبری صریح خبر
18:51:32 - سه‌شنبه 7 دسامبر 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به مناسبت روز دانشجو
فعال کردن موتور مطالبات و ارمان های انقلابی و مردمی، جز وظایف ذاتی دانشجو است.
تا دیر نشده، دست این مردم رنج دیده را به گرمی بگیرید و به خدمتگذاری این ملت نجیب و اصیل، افتخار کرده و در مقابل آنها فروتنانه بایستید ….

رهبر انقلاب:
من می‌خواهم غالب یا بیش از غالب بدنه دانشجویی کشور، مجموعه‌ای متعهّد و دارای احساس مسؤولیت نسبت به آرمانهای دانشجویی باشند. یکی از این آرمانها مسأله علم است؛ دومی عدالتخواهی است و آرمان سوم، آزاداندیشی و آزادیخواهی است. ۱۳۸۲/۰۸/۱۵

با توجه به جوان بودن قاطبه جامعه دانشجویی کشور، عدالت گرایی و مطلبه گری جز لاینفک این قشر فرهیخته کشور محسوب میشود. فرهیخته از این جهت که در مسائل مختلف کشور، همواره یک قدم از دیگر افراد جامعه خود جلوتر و در مطالبه خواسته ها، جسورتر و شجاع‌تر است.
در حوادث مختلف کشور این ادعا، بارها به اثبات رسیده است.
اکنون اما در دهه پنجم انقلاب، جامعه دانشجویی کشور، سوالاتی دارد، از جمله اینکه چطور مسئولین محترم کشوری و لشگری که خود در بسیاری از رسانه های فیلتر شده حضور فعال و چشمگیر دارند، در صدد صیانت از این حقوق برای عامه مردم هستند؟
آیا مقدم کردن صیانت از فضای مجازی از اصلاح وضعیت معیشتی، فرهنگی و اجتماعی مردم، به صلاح مردم و نظام است؟
اصلا اساسا مردم در کجای معادله کشور داری قرار دارند؟
مگر نه اینکه به فرموده امام راحل (ره) و تاکیدات رهبر معظم انقلاب ، مردم سالاری دینی رکن اساسی و مایه افتخار و عزت جمهوری است؟ پس چگونه ست به جز عده معدودی از این مردم که اتفاقا وابسته به برخی مسئولین هستند، مُتِنَعم از سفره انقلاب می باشند؟ و آحاد مردم که اتفاقا دغدغه مند آرمان های انقلاب هستند و پای این اعتقاد، از جان شیرین و آبروی خود گذشته اند، همواره مورد بی مهری و ظلم قرار گرفته اند؟؟ گاه با قطعی برق و افزایش قیمت سرسام آور و ناگهانی تعرفه ها، گاه با فشردن گلوی مردم با گرانی افسار گسیخته، و گاه با مشاهده اختلافات طبقاتی و باند بازی و مافیابازی…
آقایان باید توجه داشته باشند که جامعه دانشجویی کشور، همه این وقایع را می بیند ، ولی با سعه صدر و درنظر گرفتن مصالح کشور، زبان نقد و ارائه پیشنهاد ، درپیش گرفته است.
یادمان نرود که بیدار نمودن و فعال کردن موتور مطالبات و ارمان های انقلابی و مردمی، جز وظایف ذاتی دانشجو است.
تا دیر نشده، دست این مردم رنج دیده را به گرمی بگیرید و به خدمتگذاری این ملت نجیب و اصیل، افتخار کرده و در مقابل آنها فروتنانه بایستید ….

مرتضی رضوانی
دانشجوی ارشد حقوق خصوصی

 

تبليغات
اعلام وصول تابناك وب صریح خبر تابناك وب صریح خبر صریح خبر

logo-samandehi